Regionlistor

Blekinge läns lista till regionfullmäktige fastställdes 7 april 2018

  1. Ella Selmani, 31 år, hudterapeut, Ronneby
  2. Stina Pehrsdotter, 51 år, konsttekniker, Kyrkhult
  3. Gudrun Claesson, 59 år, teaterpedagog, Asarum
  4. Niclas Hallberg, 53 år, konstnär, Kyrkhult
  5. Sofie Andersson, 36 år, företagare, Asarum
  6. Annika Nordström, 53 år, stödpedagog/undersköterska, Ronneby
  7. Lisa Axelsson, 33 år, skolsköterska, Sölvesborg

Fi Skånes lista till regionfullmäktige fastställdes 8 april 2018

  1. Kristina Myrberg
  2. Maria Dexborg
  3. Joakim Månsson Bengtsson
  4. Zoran Alic
  5. Ingvar Gidlund
  6. Therese Towman
  7. Nikolaj Olniansky
  8. Camilla Gottfries Hindersson
  9. Ann Cecilia Engqvist
  10. Charlotte Strömberg Eliasson
  11. Johanna Ivarsson
  12. Margarethe Müntzing

Stockholms läns lista till regionfullmäktige fastställdes 10 februari 2018

  1. Annelie Nordström, 62, Stockholm, Egen företagare
  2. Djuna Jangmyr, 34, Stockholm, Transpolitisk aktivist
  3. Nadia Feshari, 26, Stockholm, Studerande
  4. Björk Markström, 23, Stockholm, Elevassistent
  5. Mia Modig, 33, Stockholm, Projektledare
  6. Katarzyna Konkol, 36, Stockholm, Juriststuderande
  7. Emine F Karakaya, 33, Stockholm, Entreprenör
  8. Karin Ploen, 50, Stockholm, Generalsekreterare
  9. Nora Axelsson Håkanson, 18, Täby, Gymnasieelev
  10. Rojan Karakaya, 26, Stockholm, Tjänsteperson
  11. Maria Pettersson, 40, Stockholm, Partisekreterare
  12. Malin Ericson, 49, Stockholm, Språkvetare
  13. Lotten Sunna, 56, Stockholm, Stenhuggare
  14. Erik Vallström, 35, Stockholm, Socionom
  15. Calle Öhlin, 40, Stockholm, Samhällsplanerare
  16. Hanna Aneröd, 35, Nacka, Konsult/Föreläsare/Kultur
  17. Carl Emanuelsson, 36, Värmdö, Lärare
  18. Ilyas Khan, 69, Stockholm, Pensionär
  19. Shukra Wall, 57, Värmdö, Egen företagare

Fi Värmlands lista till regionfullmäktige fastställdes 8 april 2018

  1. Mikael Gabrielsson, Ransäter
  2. Sara Falkstad, Klässbol
  3. Anita Glavå Svanström, Karlstad

Fi Västerbottens lista till regionfullmäktige fastställdes 27 mars 2018

  1. Saašha Metsärantala
  2. Shahandeh Seyfizadeh
  3. Monica Nilsson
  4. Tommy Streling
  5. Keykaus Abbasi
  6. Ellen Svedjeland
  7. Magnus Ledman
  8. Maria Lundström
  9. Ringvor Gustavsson

Västra Götalands läns lista till regionfullmäktige fastställdes 25 mars 2018

  1. Anna Rosén, 49, lärare, Göteborg
  2. Martin Jordö, 44, kommunikatör, Göteborg
  3. Maria Svensson, 51, specialpedagog, Romelanda
  4. Lena Bolin, 61, skulptör, Göteborg
  5. Lisbeth Larsson, 69, professor emeritus, Vrångö
  6. Fereshta Ziai, 39, statsvetare, Göteborg
  7. Teysir Subhi, 31, lärare, Lerum
  8. Gudrun Tiberg, 73, journalist, Göteborg
  9. Tove Adlerberth, 38, jurist, Göteborg
  10. Stina Svensson, 48, stödassistent, Göteborg
  11. Matilda Skön, 34, sångpedagog, Göteborg
  12. Kjell Ambertsson, 70, pensionär, Skövde
  13. Moa Mannesson, 28, studie- och yrkesvägledare, Skövde
  14. David Berglind, 28, studerande, Göteborg
  15. Linda Fahl, 32, lärare, Göteborg
  16. Kristin Sott, 44, sjuksköterska, Mölndal
  17. David Holm, 30, socialsekreterare. Göteborg